Obrázek z
Jak se má správně vytvořit obálka katalogu?
Více než 1 milion spokojených zákazníků
Bezplatná doprava
Expresní tisk a expresní doprava

228 883 542   Po-Pá: 8-17 h

Jak se má správně vytvořit obálka katalogu?

Tisková data pro obálku katalogů potřebujeme ve finálním uspořádání ve dvoustránkovém dokumentu (s vnější a vnitřní stránkou obálky, vždy včetně hřbetu). 

Čtyřstránková obálka

Při použití čtyřstránkové obálky se na první stránce dokumentu vlevo nachází zadní strana obálky (4), uprostřed je hřbet v odpovídající šířce a vpravo pak přední, resp. titulní strana (1). To samé platí pro vnitřní část obálky na druhé straně dokumentu: Vlevo se nachází vnitřní titulní strana (2), uprostřed hřbet a vpravo vnitřní zadní strana (3).

Šestistránková obálka

Chcete-li si objednat katalogy s šestistránkovou obálkou, tzn. s klopou vpředu či vzadu, musíte klopu i stránku, na které se klopa nachází, vytvořit kvůli skládání v dokumentu s tiskovými daty kratší.

  • Stránka, na které se nachází klopa: šířka obálky − 2 mm
  • Klopa: šířka obálky − 12 mm

Šířku klopy lze dodatečně zkrátit, požaduje-li zákazník užší klopu.
 

Při použití šestistránkové obálky s klopou na zadní straně vypadá rozvržení stránek v uspořádaném dokumentu s tiskovými daty takto: Na první stránce dokumentu (na vnější straně) se vlevo nachází klopa (5), zkrácená o 12 mm, uprostřed zadní strana obálky (6), zkrácená o 2 mm, vedle ní vpravo hřbet v odpovídající šířce, po pravém okraji pak přední, resp. titulní strana obálky (1). Na druhé stránce dokumentu (vnitřní stránce) se vlevo nachází vnitřní titulní strana (2), uprostřed hřbet a vedle něj vpravo vnitřní zadní strana (3), zkrácená o 2 mm, po pravém okraji pak vnitřní strana klopy (4), zkrácená o 12 mm.