Obrázek z
Energetický management
Více než 1 milion spokojených zákazníků
Bezplatná doprava
Expresní tisk a expresní doprava

228 883 542   Po-Pá: 8-17 h

ENERGETICKÝ MANAGEMENT DLE NORMY
ISO 50001:2011

Ve výrobní firmě, jako je ta naše, je energie potřebná na mnoha místech: Po celý den běží tiskařské stroje i zařízení pro další zpracování, elektřinu spotřebovává i technické vybavení výrobních hal, je také potřeba vytápět kancelářské prostory a klimatizovat serverovny.

A aby se na žádném z těchto míst energie neztrácela, absolvovala firma Onlineprinters certifikaci del normy DIN ISO 50001. Při tomto systému energetického managementu se přezkoumávají vnitropodnikové procesy z hlediska efektivního vynakládání energie a následně se vypracují strategie, které umožní maximálně šetřit životní prostředí. Zodpovědné zacházení s přírodními zdroji se projevuje například při využívání elektřiny a tepla: Vzhledem k nasazení energeticky účinných zařízení spotřebujeme méně elektrického proudu, zatímco díky využívání odpadního tepla téměř nepotřebujeme další vytápění výrobních prostor. 

Dosahování cílů v oblasti úspory energií, které jsme si sami stanovili, kontroluje pracovník pověřený realizací energetického managementu a další zodpovědné osoby na různých úrovních firmy. Pravidelné kontroly na místě, prováděné certifikovanými energetickými poradci a zkušebnou TÜV Süd, navíc ukazují, jak se daří dodržovat stanovené plány a jak by se daly v zájmu ochrany životního prostředí vyvinout ještě efektivnější procesy. Náklady na energii se tak ve smyslu trvalého zlepšování nepovažují za pevně dané, ale neustále usilujeme o další optimalizaci své energetické spotřeby.