Obrázek z
FSC® a PEFC™
Více než 1 milion spokojených zákazníků
Bezplatná doprava
Expresní tisk a expresní doprava

228 883 542   Po-Pá: 8-17 h

FSC® a PEFCTM

Naší snahou je již dlouho ochrana životního prostředí a klimatu. Od května 2011 je Onlineprinters GmbH také poskytovatelem tiskových služeb s certifikací FSC® a PEFCTM. Obě tyto pečeti jakosti dokládají certifikovanou ochranu životního prostředí. Aktivně tak přispíváme k trvale udržitelnému obhospodařování lesů.

Pro všechny letáky a skládané letáky vyrobené z matného a lesklého ilustračního papíru o gramáži 90 g/m² používáme papír certifikovaný PEFCTM. Pro všechny letáky a skládané letáky vyrobené z matného a lesklého ilustračního papíru o gramáži 170 g/m² používáme papír certifikovaný dle FSC®.

FSC®

Certifikát FSC® poskytuje kromě jiného doklad, že je výrobní řetězec při výrobě tiskařských výrobků ve výrobních a servisních stupních až po další zpracování a logistiku kompletní a vyhovuje tedy standardům FSC®. Forest Stewardship Council® (FSC®) je mezinárodní obecně prospěšná organizace, která vytvořila, provozuje a dále vyvíjí první systém k certifikaci trvale udržitelného lesního hospodářství.

PEFCTM

„Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes“ (PEFCTM) (česky: „Systém certifikace trvale udržitelného hospodaření v lesích“) je celosvětově největší nezávislá organizace ke kontrole trvale udržitelného hospodaření v lesích. Jako poskytovatel tiskových služeb s certifikací PEFCTM jsme povinni pro jednotlivé tiskové výrobky používat certifikované papíry, které byly vyrobeny z celulózy nebo dřeva z ekologického, ekonomického a sociálně smluvního trvale udržitelného hospodaření v lesích.

Bližší informace ohledně FSC® a PEFCTM naleznete v kapitole Ochrana životního prostředí.