Obrázek z
CO2 neutrální expedice
Více než 1 milion spokojených zákazníků
Bezplatná doprava
Expresní tisk a expresní doprava
Upozornění k výrobním a dodacím lhůtám:
Dne 11.06.2020 je naše výroba zastavena. Dodací lhůty se tak mohou prodloužit o další 2 až 3 pracovní dny. Náš zákaznický servis je v tento den rovněž nedostupný.
Od 12.06.2020 jsme tu pro vás jako obvykle. Prosíme o pochopení.

228 883 542   Po-Pá: 8-17 h

CO2 neutrální expedice

Ročně našim zákazníkům odesíláme do celé Evropy více než jeden milión balíků, což odpovídá dvěma balíkům za minutu. 

S naším poskytovatelem spedičních služeb společností DPD jsme získali partnera, pro kterého je stejně jako pro nás ochrana životního prostředí důležitá. DPD přepravuje každý jednotlivý balík CO2 neutrálně. Klimaticky neutrální expedice je dosahováno interními opatřeními ke snížení produkce CO2 a kompenzací zbývajících emisí prostřednictvím certifikovaných klimatických projektů v rámci obchodu s emisemi. Kromě snížení spotřeby elektrické energie ve vlastním skladu a používáním elektromobilů a aut na zemní plyn podporuje společnost DPD v obchodu s emisemi například národní program bioplynových stanic v Kambodži.

Expediční obaly

Pro expedici používáme výhradně licencované recyklovatelné obalové materiály. Pro všechny naše tiskové produkty používáme individuálně vyrobené krabice, které jsou co nejmenší, abychom co nejvíce zredukovali hmotnost obalu.

Ve věci kartonových obalů je naším partnerem firma Hein Verpackungen GmbH. Je výrobcem krabic a odvádí na RESY GmbH příslušné poplatky. RESY garantuje úplnou likvidaci a recyklaci materiálů všech přepravních a přebalových obalů z papíru a lepenky označených symbolem RESY. Umístěním symbolu RESY jsou splněny specifikace předpisu pro přepravní obaly. Dopisní obálky a expediční obaly si necháváme od výrobce papíru posílat přímo k nám. Tak jsou výrobci papíru první subjekty, které uvádí zboží do oběhu a které odvádí patřičné poplatky na příslušná místa.

Zpětný odběr obalů

Dáváme našim zákazníkům možnost bezplatné likvidace kartonů, které od nás obdrží, a to buď u nás nebo u našeho partnera pro likvidaci. Odběrem našich ekologických obalů jsme pověřili firmu Rudolf Fritsche GmbH. Naši zákazníci mohou prázdné obaly bezplatně odevzdat na odběrním místě „Rudolf Fritsche GmbH“ v Steinbühlstr. 5 in D-91301 Forchheim nebo nechat bezplatně zlikvidovat v Onlineprinters GmbH, Rudolf-Diesel-Str. 10 v D-91413 Neustadt a. d. Aisch.