Obrázek z
IT: Klimaticky neutrální e-shop
Více než 1 milion spokojených zákazníků
Bezplatná doprava
Expresní tisk a expresní doprava

228 883 542   Po-Pá: 8-17 h

IT: Klimaticky neutrální e-shop

Žádný e-shop nefunguje bez výkonného výpočetního centra se servery, síťovou technikou a klimatizací, které udržují všechny přístroje v provozní teplotě. Ta spotřebovává hodně energie a produkuje emise CO2.

I zde je onlineprinters.cz průkopníkem: Díky našemu partnerovi Shopsystem WEBSALE a firmě specializující se na ochranu klimatu ClimatePartner jsou všechny e-shopy společnosti Onlineprinters GmbH provozovány klimaticky neutrálně.

To znamená, že WEBSALE všechny emise CO2, které vzniknou provozem výpočetního centra e-shopu, vlastní kancelářské budovy a firemních vozů, vyrovná 100% certifikovaným projektem na ochranu klimatu.

Pomocí projektu na ochranu klimatu podporovaného společností WEBSALE jsou domácnosti v zemědělských oblastech na západě Keni zásobovány novými vodními filtry. Tyto vodní filtry jsou provozovány bez elektřiny a díky nim tak odpadá energeticky náročné převařování vody. Tím se odbourá spalování velkého množství palivového dřeva a související emise skleníkových plynů. Tento projekt navíc zlepšuje přístup k čisté pitné vodě a zvyšuje kvalitu života jeho účastníků.

Pomocí zařízení na úpravu vody je čerstvou pitnou vodou zásobována rodina až s pěti členy. Jen díky systému kompenzace prostřednictvím WEBSALE bylo za jeden rok instalováno přibližně 50 zařízení na úpravu vody a 250 osobám tak byl umožněn přístup k čisté pitné vodě.