Obrázek z
Objednávka: klimaticky neutrální tisk
Více než 1 milion spokojených zákazníků
Bezplatná doprava
Expresní tisk a expresní doprava

228 883 542   Po-Pá: 8-17 h

Objednávka: Klimaticky neutrální tisk

Při výrobě tiskovin se sice emise CO2 nedají zcela eliminovat, dají se však kompenzovat na jiném místě. Jsme si vědomi této ekologické odpovědnosti. Proto jsme ve spolupráci s firmou specializující se na ochranu klimatu ClimatePartner vybudovali naše angažmá v ochraně životního prostředí a vytvořili možnost tisknout klimaticky neutrálně.

Jak tisknout klimaticky neutrálně?

Zcela jednoduše: Zvolte prostě při objednávce pod bodem „Platba/Expedice“ možnost „Klimaticky neutrální výroba“ – pouhým jedním kliknutím ještě nebyla ochrana klimatu nikdy tak jednoduchá! Automaticky se vypočítá množství CO2 vaší tiskové zakázky a vyváží se projektem na ochranu klimatu dle vaší volby. Průměrné vícenáklady činí přibližně jen 0,7 procenta hodnoty zakázky a zobrazí se jasně a transparentně.

Co z toho mám?

Klimaticky neutrálním tiskem aktivně přebíráte odpovědnost za naši přírodu a přispíváte k ochraně životního prostředí. A můžete to také jednoduše ukázat svým zákazníkům, zaměstnancům nebo partnerům: Ihned po objednávce si můžete stáhnout individuální certifikát ve formátu PDF se svým jménem, informacemi o zakázce a vyváženém množství CO2, který vám jednoznačně dokládá váš příspěvek k ochraně klimatu. Navíc vám dáme zdarma k dispozici individuální nálepku o ochraně klimatu vytvořenou naším generátorem s jednoznačným identifikačním číslem ve formátu PDF nebo EPS, které můžete ještě před načtením připojit do svých tiskových dat – na přání dokonce s QR kódem.

Jak funguje klimaticky neutrální tisk?

Pro každou jednotlivou tiskovou zakázku se zvolenou možností „Klimaticky neutrální výroba“ se individuálně vykompenzují vzniklé emise CO2. To funguje tak, že se množství skleníkových plynů vyloučené vaší tiskovou zakázkou vyváží v projektu na ochranu klimatu. Váš příspěvek podpoří projekt dle vaší volby při aktivní ochraně životního prostředí a obnoví klimatickou rovnováhu.

Aktuálně můžete volit mezi třemi projekty na ochranu klimatu. Můžete podpořit ochranu pralesů v Brazílii, vodní energii v Indonésii nebo projekt větrné energie v Turecku: Přebíráte tak odpovědnost za přírodu a zlepšíte svou „stopu CO2“.

Čeho bylo dosud dosaženo?

Každý měsíce se od té doby, co se dá v naší online tiskárně tisknout klimaticky neutrálně, rozhoduje pro tuto ekologickou možnost tisku přibližně pět až šest procent zákazníků v celé Evropě. Jen v roce 2013 bylo několik desítek tisíc tiskových zakázek realizováno klimaticky neutrálně. To odpovídá přibližně množství CO2, které vyloučí asi 1 000 nových malých aut, když každé z nich ujede 8 400 km.